Nefukční (svět)

Ha to jsem si zase naběhl. Doufal jsem pomocí systému Wordpress v příjemné rychlé publikování a nastavování webstránky a již jsem narazil na více než 5 chyb. Přímo v programování a v jiných případech nedomyšlenosti. Například nemohu přejmenovat některé věci z angličtiny, protože to ty widgety mají zdá se nastavené již napevno.

 

Na druhou stranu je tento redakční systém má poměrně jednoduchou přímočarou administraci, tak tu dlouze nic nehledám. Ale všiml jsem si například zajímavé chyby, když jsem smazal všechny výchozí odkazy, se kterými zdá se Wordpress počítal, a tak mi začal tvrdit, že má PHP chybu ve foreach.

UPDATE ad WordPress

Je to mnohem horší. Chtěl jsem zde publikovat článek viz ten článek, co nyní následuje jako novější, a nestačil jsem se divit. Při stisknutí PUBLISH se mi zobrazilo Javascript okno s varování, že mám stisknout OK, pokud chci ztratit změny. Cuže? Ztratit změny? Já to chci uložit a ne ztrácet změny. Zdálo se ale, že není vyhnutí a když jsem zmáčknul tedy OK, tak se to přecejen uložilo. Ale ouha, chybí youtube videa v článku (evidentně jsou tvůrci WordPress tak neschopní a zároveň natolik sebevědomí, že konvertují můj html kód, ale neumí to dobře, takže youtube se pak nezobrazí, protože tam zřejmě něco v kódu vynechali. OMG!).

Chybí mi zde také možnost dělat nadpisy, protože dávat text tučně jako nadpis mi připadá poněkud málo, ikdyž možná toto jde někde nastavit, ale nepochopím, proč už to tak není jako výchozí nastavení. Dále z nějakého důvodu u tohoto mého publikovaného dlouhého článku nefunguje možnost nastavit “Klikněte zde pro pokračování”/More… . Nezafunguje to a zobrazí se celý článek, ať chci nebo nechci. Tedy asi brzo vyhledám nějaký jiny CMS/redakční systém, protože toto je opravdu hrůza. Já mám nějaké zvláštní extrémní “štěstí” na tyto různé technologie, protože tolik lidí publikuje na internetu a nemají s tím zdá se problémy. Já si zvolím nějaký CMS a samozřejmě je to hrůza na n-tou a jeden problém a chyba za druhým. :)))

Ha, teď “More…” začalo fungovat. Nechápu, co se změnilo.

Nemám rád tato zdržování a problémy, protože mi připadá, že mám nedostatek času. Než dojde k zrušení Internetu (EU připravuje takové zákony, podobná hrozba vizí ad Internet2 atd.), stejně jako jiné důvody, proč myslím, že jde o souboj s časem.

Stejně tak onen flashík na přehrávání mp3 občas některé mp3 hraje, někdy ne. Většinou NEE!!! Co bych taky chtěl? Aby věci fungovaly?

Příliš se spěchá do hrobu a tak není čas věci odlaďovat. Dělají se až příliš nechutné kompromisy dotýkající se kvality.

PDA aneb velmi hloupé nespolehlivé telefony

Zatím jsem vystřídal v životě čtyři  různé chytré mobily/PDA (kdysi starý Nokia Symbian, pak SE W950i Symbian, ASUS PDA teď nevím už typ, a  nyní PDA komunikátor ASUS P750) a všechny jsou nespolehlivé jak svině.

Opravdu, pokud chcete telefon a rádi byste nějaké z těchto “chytřejších” s operačním systémem. Doporučuji opravdu zvážit, jak ho nutně potřebujete, a jak důležitá je pro vás spolehlivost, protože té se moc nedočkáte a rozhodně se nemůžete spolehlnout ani na to, že zaručeně se ráno aktivuje budík, který si na něm nastavíte. S tím mám vlastní nepříjemnou zkušenost s problémem následně v práci hned záhy po koupi onoho P750, který se zaseknul namísto zapnutí budíku. Jindy zas se mi stalo, že se budík měl zapnout, ale přestože se nezasekl, nezazovnil. Přišel jsem poněkud později a druhý den byl zvědavý, jestli zazvoní. Shodou okolností jsem se probudil pár minut před tím, než měl zvonit. Na vlastní oči jsem viděl, jak v danou  minutu žádný budík hrát nezačal.  Takto fungují chytré mobily.

Namyšlenost tohoto světa na základě (nefukčním) pokroku

Mnoho našich představ o našem pokroku vůči Křovákům a jiným primitvním kulturám se zakládá na našem pokroku ve vědě a technice, a přesto ať již jde o webové technologie, operační systémy (Windows, Linux, Mac) či počítače jako takové, nefunguje skoro nic pořádně a spolehlivě. Ale zdá se, že to nikomu nevadí, protože prioritou je ZISK.

Leave a Reply