Nefunkční (svět) II.

Nezbývá mi zítra než vyrazit po druhé na reklamaci vánočního dárku, který jsem dal otci - elektronický doutník. Tentokrát fungoval, ale pouze jeden den, pak se sám zapínal a asi vytekl. Nefunguje už.  Já teď nemocný/nachlazený, kašlající tedy si ještě zítra po práci vyrazím někam ještě z ruky reklamovat tenhle krám, pokud mi to vůbec uznají.

A o tom to je. A tom je tenhle rozkládající se svět, kde lidé kupují nedostatečně otestované produkty a jsou považováni za beta-testery. Oni si myslí, že když dají možnost reklamace, že jsou z obliga. Počítají s tím, že prostě nějaké značné procento zákazníků bude běhat po reklamacích. “Musíš jim něco dát, abys je mohl pak úplně vyždímat”, jak jsem teď večer zaslechl v televizní reklamně, již nevím  na co. Něco dát, abysme je mohli vyždímat. To je zvrácenost a podvod,  jsme tím obklopeni.

Psal jsem článek na blog.idnes.cz a ten server teď nefunguje. Psal jsem tam dnes i jiný, který si teď nikdo nemůže přečíst a mezitím se dostane někam do pozadí. Mimochodem zmizel tam komentář od člověka, který v něm vyjadřoval kladný ohlas na můj článek. Tedy buď chyba a nebo ho server iDNES.cz zcenzuroval, aby mou  kritiku Obamy oslabili. Nepřekvapilo by mě ani jedno z toho.

Teď jsem tam psal jiný článek a ani jim to nefunguje, tak ho zkusím zveřejnit později. Popravdě ty výpadky toho jejich blogu jsou docela časté. Teď jim to funguje napůl.. zobrazuje se všechno, tj. seznamy článků, funguje administrace, ale z nějakého důvodu nejdou články zobrazovat. To vede k populárnímu  HTTP 404 - File not found

Stejně tak internet od Českých radiokomunikací : nevěřil bych, že bych se rád zas vrátil k internetu od O2, který se broadband připojením skutečně nazývat dal. 8Mbit internet od Č.B. je nestabilní hrůza a navíc za žádných okolností  nikdy nedosáhla zminované rychlosti. Takový malý podvůdek  a je to jako se vším. Někdy to klesne i pod rychlost modemu, což je neslýchané.

Je to život mimo rovnováhu. Je to život v rozkladu. Naše západní civilizace, která nám připadá tak pokročilá proti arabům, kteří mají prakticky jen tu svou víru a málokdo tam má v Palestině počítač. Žijou jak ve středověku. Ne my jsme primitivové, co nejsou schopni vyrobit nic funkčního přes všechno to nepřirozené spěchání a kompromisy. Vše funguje jen tak naoko s velkou ztrátovostí a podobně jako na bojišti umírá díky nám mnoho civilistů, což nás nezajímá, tak nás ani nezajímá zmetkovost našich produktů.

Nezajímá nás ani snahy firem si vzájemně házet klacky pod nohy a dělat nekompatibilní věci, kdy i ten blbý Bluetooth si každý výrobce interpretuje po svém, a přesto všichni výrobci ho lživě označují za “Bluetooth ™”, což je lež. Stejně jako je lež tvrdit, že mobilní telefony obsahují J2ME JAVA. Ne, je to interpretace J2ME daná tím daným výrobcem mobilu, takže je to vzájemně neslučitelné, i když dost podobné. Jenže v těch detailech je rozdíl. V harmonii a souladu. Ne v nenávisti a nepřátelství a neschopnosti se dohodnout. V tom jsme primitivní stále jako jsme vždycky byli.

Leave a Reply