Hanna Montana/Miley Cyrus je zřejmě další oběť vymývání mozku Monarch

Já na tohle všechno teď narazil, když jsem koukál na nějaké youtube video o Miley Cyrus / Hanna Montana ,, něco jako nové Britney …. další produkt Disney

Napadlo mě že určitě zpěvačka, co posunuje hranice chovat se jako děvka.. 16ti letá zpěvačka, měla vymytý mozek někdy v dětství a byla zneužívaná.

http://en.wikipedia.org/wiki/Miley_Cyrus

Tak jsem si vyhledal její jméno abych našel její wiki složku… a pochopitelně, že to tam bylo:

Podobně jako Britney přišla do Disney v malém věku.. v 12ti letech, ale Disney se nelíbila.. pří je příliš malá “too little”.. ale ona si to prý vydupala (dle wikipedie), tak ji nakonec vzali. Úplně stejná story jako u Britney. Také ji zprvu nevzali. No velmi dojemné, j ak malá holčička dokáže pohnout srdíčkem v Disney, že je donutí změnit názor.

Cyrus used to attend Heritage Middle School and was a cheerleader,[15] but now goes to school at Options For Youth.[16] She also has a private tutor on the set of her TV show.[17] She grew up on her parents’ farm outside of Nashville, Tennessee where she also attended The People’s Church.[18][19]

Tady už mi blikal majáček, že je to jasný (i když to možná někomu připadá paranoidně neobjektivní.. “je mu to jasný” :)) ) , ale ikdyž mi Peoples Church nic neříkalo, tak je to přesně, co jsem očekával.

In an interview with USA Today, Cyrus was quoted as saying her faith is “the main thing” and is the reason why she works in Hollywood.[65] When interviewed by Parade, she added that she attends church regularly with her family.[23] In an interview with Christianity Today, Billy Ray said, “Being Christian, we believe in heaven,” and “We also had a great church, and when you give up your church, your pastor, and the community you are involved in, you’re making a big sacrifice. Let’s face it, Hollywood is a completely different environment than Franklin, Tennessee.”[66]

Tahle holka je věřící? :)) Vygoogloval jsem People’s Church a o tom je ten předchozí příspěvek.. Nějaká úplně ujetá sekta podezřelá z toho všeho, co jsem tu psal. Tedy opravdu je pravděpodobné, že většina těch velkých hvězd skutečně prošla něčím hrozným v dětství (v disney a jinde, kde si je předávali jako zboží) a mají úplně jinou identitu. Je to hnus. Lepší o tom nemluvit, platit daně a usmívat se, jak je všechno v pohodě…….

Následující je to, co jsem vygoogloval kolem People’s Church:

Ohio Churches Participate In ‘National Porn Sunday’
http://www.newsnet5.com/family/5057265/detail.html

However Jones was becoming more and more of a dictator. He demanded sexual favours from young women, was the only person who could decide if a couple in his congregation could get married and even separated children from their parents at times. In 1973, 8 close aides defected from his camp and revealed to the press what was really going on behind the false facade of the People’s Church. There were allegations about his misuse of church money and abuses of power.

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20061128124028AADKEtK

http://amoveo.blogspot.com/2007/05/jim-jones-and-new-religion.html

In 1978, a group of ex-members calling themselves the Committee of Concerned Relatives published literature that likened Jonestown, as the new colony was called, to a concentration camp complete with torture. Jones now began thinking seriously about mass suicide and held practice drills to test his members’ loyalty for the “White Night”. In November 1978 US House Representative Leo J. Ryan visited the compound and sought to bring back an ex-member’s child. His entourage along with 15 defectors were ambushed and killed by Jones’ people. The next day, the entire community of 914 ‘followers’ (including 276 children) drank a deadly potion of Fla-Vor Aid laced with cyanide poison. Jones’ wife was among them. After the mass suicide of his followers, Jones and a close aide shot themselves.

http://www.imdb.com/name/nm0428385/bio

To the extent the actions in Jonestown were viewed as a mass suicide, it is one of the largest such mass suicides in history, and the greatest single loss of American civilian life in a non-natural disaster until the incidents of September 11, 2001. One of those who died at the nearby airstrip was Leo Ryan, who became the only Congressman murdered in the line of duty in the history of the United States.

http://en.wikipedia.org/wiki/Jim_Jones

http://www.spiritualsatanist.com/articles/satan/cults.html

http://www.newswithviews.com/PaulProctor/proctor92.htm

http://area777.net/rocksteady/apostasy/peoples-church-willow-creek.php

People’s church spolupracují s Willow Creek

http://www.republicofsouthafrica.com/articles/discernment/church_issues/willow_creek_hegelian_dialect.htm

..l

For the benefit of those who have not yet heard of the Hegelian Dialectic, let me briefly run through it as taught by Authority Research Center president, Dean Gotcher. The Hegelian Dialectic or “Consensus Process” is a 200 year-old, three-step process of “thesis, antithesis and synthesis”, developed in the late 1700’s by a german named Georg William Friedreich Hegel that results in what we now know as “group-think”. It is a system Dean calls “Praxis” that Socialists have used for centuries to seduce, seize and control mass populations without warfare. It is also in full operation here in the United States under such names as: “Outcome Based Education”, “Goals 2000″, “Sustainable Development”, “School To Work”, “DARE” and many more. It’s all about embracing “tolerance, diversity and unity” for The New World Order. To put it in layman’s terms, it’s brainwashing.

Here’s how it works: A group gathers, and has agreed beforehand that each in attendance will ultimately surrender his or her own personal position on any given issue to the will or “consensus” of the group after *processing to consensus* through dialog. In a Christian setting, the presupposition is that the group’s will determines “the will of God”. The group’s “facilitator”, whoever that may be, mediates between sides, be they “good and evil”, “for and against”, “republican and democrat”, “liberal and conservative”, etc., whatever the case may be, often instigating heated confrontations between the opposing sides for the purpose of suggesting compromise as the perfect solution to restore and maintain the peace and the relationships of everyone involved

Pro představu o pobožnosti vlastní fotografie Miley Cyrus:

http://tv.popcrunch.com/wp-content/uploads/2008/01/miley_cyrus_underwear.jpg

http://www.thehollywoodgossip.com/images/gallery/miley-underwear_395×529.jpg

http://www.celebrity-gossip.net/images/thumbnails/miley-cyrus-underwear-838-4.jpg

4 Responses to “Hanna Montana/Miley Cyrus je zřejmě další oběť vymývání mozku Monarch”

  1. Dobré info jsi našel! Miley Cyrus je jen další nástroj propagandy pro brzy příchozí NEW WORLD ORDER!

  2. co se dalo od disney cekat, ze ano?

  3. Hlavně mi vadí, že to furt cpou do rádia a do hudebních TV. Ikdyž tohle ještě není ten největší humus. Nejodporněji zpívá jednoznačně Beyonce, když to slyším, začne mě bolet hlava.

  4. To, čemu tu říkáte vymývání mozků se tu děje dnes a denně a to nejn na těchto úrovních bytí. Stačísi jen přečíst noviny, nebo sledovat blíže mediální zprávy hend vám musí být jasné, že se tu děje nátlak na naše mozky každým dnem a to oficiálně a s podporou státu. No a stát pak vyddává soudy a to zase oficiálně pod zákonným dozorem, komu tu smíte nadávat do sktářů a komu ne. A to je největší washbrain pro všechny občany. A výsledkem pak jsou nejrůznější úchylky počínaje vymytím mozků malých dívek a to nejen v USA. I u nás mladé dívky a mladí muži chtějí být slavní a oblíbení, příkladem jsou všechny odvysílané TV show. Jeslti toto nejsou sekty podporované státní mocí a uznávané zákonem, pak co tu je normální? Malé děti tu běhají po sídlištích a hrají si s plastikovými samopaly za výstražných výkřiků že psotříjlejí své kamarády a zabijí je. I to je formou zrůdnosti tohoto systému nevýchovy a nevedení našich dětí. A nejde jen o náboženskou tématiku, která jak se zdá, vám vadí. Stvořitel existuje, ať již jej schvaluje státní moc, nebo nějaká sekta. Ale není v jeho zájmu, aby se za něj někdo skrýval. A že se tak děje, je nasnadě. Ale bohužel se tak děje ve veřejném prostoru. Ve veřejném prostoru je dána volnost úchylkám všeho druhu a afresi, a aby se tento stav zlegalizoval, říká se mu demokracie. My všichni jsme vystaveni každým dnem vymývání mozků. Říká se tomu, že jsem my všichni v ovládacím procesu, který se zvyšuje z … na maximální možnou míru -99%. Bohužel nás upozorňují civilizace, které tu na naše počínání dohlížejí, že naše mozky jsou vystavovány záměrným vysíláním negativních impulzů. Je to ovládací stav. A abychom na to npřišli, říkají nám, že tu je demokracie a že ji chtějí pro nás udržet.

Leave a Reply