Syrští rebelové

Dnes ráno jsem natrefil na novinový článek o vyšetřování OSN ukazující, že západem oslavovaní syrští povstalci použili chemické zbraně - konkrétně sarin (ceskyrozhlas.cz). Tedy ještě než jim pomůžeme svrhnout režim, by bylo myslím vhodné vše pečlivě rozmyslet.

Ještě nedávno v médiích proběhla zpráva, že USA uvažují o vyzbrojení syrských rebelů. Tedy klasický scénář jako v Libyi, Afghanistánu atd. - vyzbrojit, vycvičit a financovat místní teroristy. A pak se divit, že dosud stabilní země je v rozkladu.

Česká republika je jedním z těchto světových četníků. Nedržíme se pozadu - naše vláda rozhodla o naší pomoci ve vycvičení armádních jednotek v Mali (https://www.euroskop.cz/8952/21949/clanek/50-ceskych-vojaku-zamiri-do-mali).

Jednou tedy podporujeme povstalce a jindy daný režim v boji proti povstalcům, které jsme předtím podporovali. Dodáváme výcvik, zbraně, ale ve zpravodajství jsou jako agresivní podávané ty jiné země. Ne my.

Zachránili jsme Irák, kde neustávají bombové útoky. Libye se radikalizuje, když po naší pomoci ovládli zemi povstalci - islámští extrémisté. Hrozí prý Al Kaidou únosy Evropanů v Libyi (aktualne.cz). Povstalci byli Al Kaida. Pomáhali jsme Al Kaidě v převratu a média to uměla podat jako boj za svobodu. Teď má být na řadě Sýrie?

Odkazovaný článek o vyšetřování OSN v Sýrii nabořuje onen černobílý obrázek o zlém Assadovi, vůdci Sýrie.

Je potřeba se probrat ze spárů televize. Ta je skutečným záporným hrdinou v tomto příběhu. Zainteresované korporace jsou bohatší než státy a manipulují námi do konfliktů, které jsou jen v jejich zájmu.

Leave a Reply